October 19, 2021

Co musi znaleźć się w dobrym salonie kosmetycznym?

Co musi znaleźć się w dobrym salonie kosmetycznym?

Własny salon kosmetyczny to biznes, który wymaga nieustannego rozwoju zarówno wśród usług i asortymentu, jak i potrzebnego sprzętu. Konsumenci mają coraz wyższe wymagania względem standardów takich miejsc, głównie za sprawą rosnącej konkurencji i możliwości wyboru. Co powinno znaleźć się w salonie, aby klienci z przyjemnością do niego wracali?

Sprzęt do manicure i pedicure

Statystyki mówią jasno, że coraz większa liczba Polaków dba o swoje paznokcie. W głównej mierze są to oczywiście kobiety, ale nie brakuje także panów chętnych na usługę manicure czy pedicure. Mimo rozwoju tej dziedziny kosmetyki, wciąż spotkać można salony, gdzie lakier hybrydowy jest ściągany za pomocą acetonu i np. folii aluminiowej. To oczywiście metoda szkodliwa dla płytki paznokcia, która jest jednocześnie długotrwała i niekomfortowa dla klienta. Z tego powodu w każdym szanującym się salonie kosmetycznym powinna znajdować się profesjonalna frezarka kosmetyczna, która pozwala na szybkie i estetyczne zdjęcie lakieru hybrydowego lub żelowego. Korzystając z innych metod, tylko odstraszysz klientów!

Nowoczesny sprzęt do depilacji

Depilacja to aktualnie jedna z najchętniej wybieranych usług w salonach kosmetycznych. Wśród kobiet popularne jest usuwanie niechcianego owłosienia z nóg, rąk i stref bikini, a mężczyźni z chęcią depilują klatki piersiowe i plecy. Z tego względu każdy profesjonalny salon kosmetyczny powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt do depilacji, czyli m.in. odpowiednią kozetkę podgrzewacz do wosku, dobrej jakości wosk, plastry i produkty łagodzące. Dobrej klasy asortyment to gwarancja świetnych efektów oraz przede wszystkim bezbolesnego i komfortowego dla klienta zabiegu

Wygodny i przenośny fotel

Kolejną rzeczą, która zdecydowanie ułatwia codzienną pracę w salonie kosmetycznym, jest wygodny i przenośny fotel kosmetyczny. Fotel tego typu przydaje się w wielu różnych sytuacjach: robieniu manicure i pedicure, depilacji woskiem, wykonywania henny czy przedłużania rzęs. O wiele wygodniej jest móc podjechać wygodnym, profesjonalnym fotelem do kolejnego stanowiska, niż do każdego z nich dostawiać mało praktyczne krzesła. Przenośny fotel jest również nieoceniony podczas zabiegów na twarz. Dzięki niemu można bowiem z łatwością przemieszczać się wokół kozetki, mając doskonały dostęp do każdego fragmentu twarzy klientki. Gwarantuje to o wiele lepsze efekty wykonanego zabiegu.

Odpowiedni sprzęt w salonie kosmetycznym to podstawa. Jeśli zależy ci na dobrych opiniach wśród klientów, nie bój się w niego inwestować!