March 18, 2021

Czym uzupełnić prezent? – Kilka pomysłów

Czym uzupełnić prezent? – Kilka pomysłów

Znudziło Cię już wręczanie dobrej butelki, by uzupełnić czymś prezent na parapetówkę, urodziny czy święta? Nic dziwnego! Oferowanie alkoholu jako prezentu jest prawdopodobnie jednym z najmniej oryginalnych pomysłów, ponadto może być kłopotliwe dla osób, które próbują ograniczyć jego konsumpcję tudzież wcale go nie lubią. No dobrze, ale czym go zastąpić…? Podpowiadamy!

Miodki prezentowe – nie tylko na wesele

Choć staje się to coraz bardziej popularną tradycją weselną, wesele wcale nie jest jedyną możliwością, z okazji której wręczyć możesz zestawik miodów ślubnych. Miodki prezentowe sprawdzą się także na parapetówkę oraz jako uzupełnienie prezentu na rocznicę ślubu, a także drobne okazje typu Dzień Mamy czy Walentynki. Ponadto nie tylko miód w formie spożywczej będzie dobrym rozwiązaniem. Kosmetyki miodowe, mydełka, świece czy słoiczki miodów z orzechami bądź płatkami róż nie wymagają sporych nakładów, a sprawią, że prezent stanie się znacznie bardziej osobisty i od serca. A ponadto ma właściwości zdrowotne!

Kombucha ekologiczna – butelka, ale…

Na pewno bardziej intrygująca i zaskakująca niż wino czy szampan. Jeśli nie wiesz, czym jest kombucha – już spieszymy z pomocą. Otóż kombucha ekologiczna to sfermentowana herbata, która, choć znana od czasów jeszcze średniowiecznych, rynek współczesny podbija właściwie od niedawna. Tym bardziej jej butelka może zaskoczyć przy wyciąganiu prezentów z papierowej torebki. Kombucha jest pyszna, naturalnie musująca i pełna probiotyków, które fantastycznie oddziałują na układ pokarmowy i odporność. Choć butelkę łatwo zamówić w sieci, nie jest to jedyna opcja; prawdziwym freakom jako upominek wręczyć możesz także zestaw do produkcji domowej kombuchy lub… kombuchę własnej roboty!

Ananas – zamiast kwiatów

Nie tylko alkohol często zastępuje się jego zamiennikami, aby stworzyć oryginalny prezentowy set. Niektórzy nie lubią wręczać ciętych kwiatów, gdyż dość szybko tracą one swoje właściwości i poza walorami estetycznymi i pamięcią o ich otrzymaniu – niewiele z nich zostaje. Dlatego coraz popularniejsze staje się wręczanie egzotycznych kwiatów doniczkowych, a także… egzotycznych owoców. Ananas – z liśćmi wystającymi z torebki – może zastąpić kwiaty, szczególnie jeśli wiemy, że osoba, którą pragniemy obdarować, „nie ma do nich rąk”. Ponadto dobrze sprawdzą się również inne egzotyczne owoce, na przykład koszyk modnego awokado, mango czy karambola. Kosz owoców z zestawem miodków lub owoce zatopione w miodkach na pewno sprawią więcej frajdy niż kwiaty cięte, są również zdrowe, więc wyrażają naszą najwyższą troskę wobec osoby obdarowanej.