December 23, 2022

Dlaczego nie warto bagatelizować problemów z kręgosłupem?

Dlaczego nie warto bagatelizować problemów z kręgosłupem?

Problemy z kręgosłupem mogą wynikać z różnego rodzaju urazów, schorzeń i przewlekłych dolegliwości. Pod żadnym pozorem nie można ich bagatelizować, ponieważ kręgosłup to jeden z najważniejszych części naszego ciała. Dlaczego warto podejść do podobnych problemów z odpowiedzialnością? Na to pytanie odpowiadamy w naszym dzisiejszym artykule!

Pogłębiające się schorzenia

Podstawową kwestią związaną z bagatelizowaniem wszelkich objawów chorób kręgosłupa jest fakt, że nieleczone schorzenia będą się jedynie pogłębiać, a to z kolei może doprowadzić to niezwykle poważnych powikłań. Dla przykładu, wysunięte kręgi z czasem zaczną uciskać na poszczególne nerwy, a to w krótkim czasie przerodzi się w niezwykle bolesną dolegliwość, jaką jest popularna rwa kulszowa. Warto wiedzieć, że leczenie rwy kulszowej bywa niezwykle długotrwałe, kosztowne i uciążliwe, ponieważ wymaga regularnych wizyt u dedykowanego fizjoterapeuty. Co ważne, problem ten może powracać i uaktywnić się w najmniej oczekiwanym momencie! Innym przykładem są zapalenia kręgosłupa, które pojawiają się w przypadku lekceważenia problemów z bólami pleców. Takie zapalenia mogą unieruchomić cię nawet na długie tygodnie!

Problemy z poruszaniem się

Kolejny fakt, na który chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę, są ogólne kłopoty z codziennym poruszaniem się. Lekceważone problemy z kręgosłupem z czasem bez wątpienia zaczną rzutować na twoją mobilność i możliwości ruchowe. Wówczas zaczynamy albo rezygnować z codziennych aktywności, albo nawet całkowicie je ograniczać. To z kolei najkrótsza droga do poważnych dysfunkcji w naszym organizmie, które także nie znikną same z siebie i doprowadzą do konieczności odbycia kosztownej rehabilitacji. Bagatelizowane kłopoty z kręgosłupem i problemy z chodzeniem to również istotne obciążenie dla naszych stawów i stóp. Jeśli zaczniesz źle jest stawiać, stopy staną się obolałe i zrogowaciałe. Wówczas z pewnością niezbędny okaże się podolog. Warszawa czy Trójmiasto, tego typu usługi nie należą do najtańszych!

Niespodziewane urazy

Ostatni rezultat bagatelizowany problemów z plecami dotyczy zwiększenia ryzyka wystąpienia nagłych i niespodziewanych urazów. Mamy tu na myśli przede wszystkim takie sytuacje, jak wypadnięcie dysku, zapalenie korzonków, wysunięcie się kręgu czy nawet zwichnięcie kręgosłupa. W niektórych przypadkach ból jest tak silny, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie przedostać się do najbliższej przychodni czy izby przyjęć, dlatego konieczny może okazać się prywatny transport medyczny, który jest oczywiście niezwykle kosztowny.