October 21, 2021

Domowe sprzątanie – jak efektywnie posprzątać dom?

Domowe sprzątanie – jak efektywnie posprzątać dom?

W jaki sposób posprzątać kawalerkę, mieszkanie lub dom, by uzyskać oszałamiający efekt, a nasze kąty pachniały i lśniły czystością? Jakie produkty wykorzystać, by w mig uwinąć się z zalegającym brudem? W poniższym artykule przedstawiamy proste triki na szybkie posprzątanie czterech kątów. Zapraszamy do lektury.

Efektywne sprzątanie – tylko z odpowiednimi środkami czystości

Zanim w ogóle weźmiemy się za sprzątanie domu, musimy przygotować odpowiednie środki czystości, dzięki którym nasz dom będzie wyglądał, jak nowy. To one sprawiają, że blat od kuchni lśni, a lustro pozbawione jest wszelkich zapachów, to dzięki nim również pozbywamy się nieprzyjemnych zapachów oraz bakterii i grzybów. Dlatego tak ważne jest, by były one wysokiej jakości i pochodziły wyłącznie od sprawdzonych i uznanych producentów. Gdzie kupić najlepsze chemikalia do sprzątania domu? Szeroki wybór produktów gwarantuje nam hurtownia chemii gospodarczej. Zakupy w bardzo atrakcyjnych cenach, zrobimy online a dostawę otrzymamy pod same drzwi. Zanim jeszcze zaczniemy pakować produkty do wirtualnego koszyka, warto przygotować listę wszystkich, niezbędnych produktów, by na pewno o czymś nie zapomnieć.

Czy warto korzystać z domowych środków czystości?

Naturalne, własnoręcznie robione środki czystości często uchodzą za odpowiednik, tych ze sklepowych półek. Są one łatwo dostępne, ponieważ znajdziemy je w każdej kuchni lub osiedlowym sklepiku. Oczywiście czasami warto z nich korzystać, jednak należy także pamiętać, że nie sprawdzą się w każdej sytuacji. Przygotowane przez nas mikstury nie będą posiadały właściwości bakteriobójczych czy grzybobójczych. Dlatego ich stosowanie powinniśmy ograniczyć. Raz na jakiś czas, możemy umyć okna octem wymieszanym z wodą lub wypolerować półki sokiem z cytryny połączonym z oliwą z oliwek. To świetny sposób na oszczędność i wykorzystanie zalegających produktów.

Od czego zacząć sprzątanie? Od organizacji!

Dobór odpowiednich środków czystości nie sprawi od razu, że nasze mieszkanie będzie posprzątane na błysk. Potrzebna jest odpowiednia organizacja oraz plan działania, który zmotywuje nas do regularnych porządków. Dom sprzątać powinniśmy każdego dnia. Na tygodniu możemy wykonywać drobne czynności, takie jak ścieranie kurzy, zamiatanie, czy polerowanie szafek, natomiast w sobotę możemy zaplanować bardziej szczegółowe sprzątanie – umyć okna, wyszorować łazienkę, czy odkurzyć mieszkanie. Dzięki temu w naszych domu zawsze będzie panował porządek.