July 26, 2022

Jak poprawić męską urodę?

Jak poprawić męską urodę?

Istnieje wiele sposobów na poprawę męskiego wyglądu. Obecnie, branża beauty proponuje rozwiązania nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Sprawdź kilka porad, jak zadbać o męską urodę!

Pielęgnacja włosów i brody

Męskie włosy, podobnie jak damskie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim, bardzo ważne jest dokładne mycie skóry głowy. Nie trzeba zaopatrywać się w sporą ilość kosmetyków. Doskonale sprawdzi się szampon oraz odżywka do męskich włosów. Najlepiej, aby były to produkty posiadające naturalne składniki. Odżywka natomiast sprawi, że włosy staną się grube, zdrowe i lśniące. Również ważne jest odpowiednie dbanie o zarost. W tym przypadku pomocne mogą okazać się odżywki do brody, które pozwolą utrzymać zarost w doskonałej kondycji. Regularne stosowanie może również przyspieszyć wzrost włosów. Dodatkowo, odżywka pozytywnie wpływa na skórę pod zarostem, a także dostarcza niezbędne składniki i minerały, które poprawiają kondycję włosów i wygląd brody.

Komórki macierzyste na włosy - kiedy warto skorzystać z takiego zabiegu?

Zabieg wykorzystujący komórki macierzyste to doskonałe rozwiązanie dla osób mających problem z łysieniem. Zabieg jest bezbolesny i wykonuje się go po znieczuleniu miejscowym. Jest to nic innego jako autoprzeszczep, podczas którego wykorzystuje się komórki macierzyste. Włosy po zabiegu stają się mocniejsze i szybciej odrastają. Ogromną zaletą jest fakt, że taki zabieg wykonywany jest tylko raz i nie ma potrzeby powtarzania go. Pobrane wycinki skóry poddawane są obróbce mechanicznej, dzięki której powstaje z nich specjalny koktajl odżywczy. Następnie zostaje on wstrzyknięty w skórę pacjenta, a dokładniej w problematyczne miejsca. Badania wykazują, że pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po około miesiącu, a z czasem stają się jeszcze bardziej widoczne. To innowacyjny zabieg, który jest obecnie bardzo popularny. Chętnie korzystają z niego mężczyźni mający problem z łysieniem.

Korzyści wynikające z sauny

Regularne chodzenie do sauny jest polecane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Korzyści wynikające z uczęszczania do sauny to przede wszystkim poprawa samopoczucia, redukcja stresu, a także poprawa jakości snu. Warto również wspomnieć, że sauna zwiększa ukrwienie naskórka, nawadnia warstwę rogową, a skóra staje się oczyszczona i wygładzona. Jeszcze lepszy efekt uzyskamy, wykorzystując olejki do sauny. To element aromaterapii. Olejki są wchłaniane przez skórę oraz drogi oddechowe i przynoszą wiele korzyści. Zwalczają stres, udrożniają drogi oddechowe oraz wzmacniają układ odpornościowy.