November 12, 2021

Jak stworzyć salon urody z kompleksowymi usługami?

Jak stworzyć salon urody z kompleksowymi usługami?

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują miejsca, które oferuję pełen wachlarz usług kosmetycznych i fryzjerskich. Jak zatem stworzyć miejsce, do którego klienci będą walić drzwiami i oknami? Warto postawić na współpracę z innymi przedsiębiorcami i połączyć siły!

Must have: manicure i pedicure

Profesjonalna pielęgnacja i obróbka paznokci to aktualnie usługa, bez której mało który salon może się utrzymać. Klienci najczęściej wybierają miejsca, gdzie zrobią swój ulubiony manicure, a później będą mogły wejść na solarium, wydepilować nogi czy poprawić kolor włosów. Manicure to jednak totalny must have. Pamiętaj, że same przybory i frezarka kosmetyczna nie wystarczą, aby móc dodać do oferty pielęgnacji paznokci. Do tego potrzebna jest wykwalifikowana i doświadczona stylistka, dlatego jeśli prowadzisz własny salon i chcesz móc zapraszać klientki na manicure, spróbuj rozejrzeć się za odpowiednią kandydatką. Możesz także spróbować nawiązać współpracę z freelancerką, która np. przyjmuje swoje klientki w domu.

Usługi dla panów

W ostatnim czasie coraz większa liczba mężczyzn przykłada większą uwagę do swojego wyglądu. Korzystają z zabiegów kosmetycznych, dbają o paznokcie, włosy czy brodę. Z tego względu zdecydowanie warto rozszerzyć zakres usług również o usługi dedykowane panom. Jeśli prowadzisz salon fryzjerski tylko dla kobiet, być może to odpowiedni moment na przeszkolenie załogi pod kątem męskich strzyżeń? Zainwestuj w odpowiedni sprzęt, trymery do włosów, specjalne kosmetyki i do dzieła! Nie zapominaj także o narzędziach do strzyżenia i modelowania brody, ponieważ ta usługa jest wśród mężczyzn równie popularna, co cięcia fryzjerskie. Jeśli nie masz czasu na dodatkowe szkolenia, spróbuj nawiązać współpracę z profesjonalnym fryzjerem męskim i barberem. Tego typu osób naprawdę nie brakuje na rynku!

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem przechodzi aktualnie swoje lata świetności. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na praktycznie bezbolesne usunięcie niechcianego owłosienia. Z takich usług korzystają zarówno panie, jak i panowie. Coraz więcej salonów kosmetycznych decyduje się na wprowadzenie do oferty tego typu usług, ponieważ są naprawdę dochodowe. Wystarczą dobrej jakości produkty, kilka szkoleń, odpowiednia przestrzeń i podgrzewacz do wosku aby móc z powodzeniem przyjmować klientów.

Istnieją takie usługi kosmetyczne, które w połączeniu są prawdziwą żyłą złota. Klienci uwielbiają mieć swoje miejsca, w których mogą jednocześnie zadbać o fryzurę, paznokcie, ciało czy twarz.