June 21, 2023

Jak udekorować łazienkę?

Jak udekorować łazienkę?

Stereotypowe myślenie na temat urządzania mieszkania każe nam sądzić, że przede wszystkim powinniśmy skupić się na przestrzeni użytkowej. Oczywiście, salon i kuchnia zdecydowanie należy udekorować w odpowiedni sposób. Często jednak ludzie zapominają o łazience, która pomału staje się czymś więcej niż tylko miejscem do załatwiania swoich potrzeb.

Świeżość w każdej chwili

Nie oszukujmy się jednak, że w całej pogoni za odpowiednim designem nie możemy zapomnieć o podstawowych jej funkcjach. Nawet najpiękniejsza łazienka dla oka może stracić swój urok w momencie, w którym w niesprzyjającej chwili wejdziemy do pomieszczenia i będziemy chcieli wciągnąć powietrze nosem. Właśnie z tego względu warto zwrócić uwagę na to, aby w każdej takiej przestrzeni znalazł się odświeżacz powietrza. Nie da się ukryć, że jest to niezbędne rozwiązanie. Coraz większa liczba projektantów zaczyna stawiać w swoich przestrzeniach na miejsca dedykowane świecom zapachowym. Miłośnicy serialu The Office doskonale wiedzą, że najlepiej sprawdzają się te o aromacie ciasteczek – przynajmniej tak twierdził Kevin Malone.

Wiele funkcji w jednym

Łazienka nie tak dawno była miejscem, które przede wszystkim miało spełniać nasze najważniejsze potrzeby fizjologiczne. Dzisiaj nadal tak jest, chociaż oczywiście poszerzamy to o kilka aspektów. Przede wszystkim wiele dzisiejszych łazienek wyposażonych jest w pralkę. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca w kuchni, w której znacznie istotniejsze jest właściwe zagospodarowanie przestrzeni. Nie da się także ukryć, że dzięki odpowiedniemu projektowi w jednym miejscu może stanąć nie tylko pralka. Stale rosnącą popularnością cieszą się suszarki bębnowe, będące niejako doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod suszenia ubrań.

Relaks na naszych warunkach

Podczas tworzenia projektu to my decydujemy o tym, jak będzie wyglądała nasza przestrzeń. Na pierwszym miejscu warto zwrócić uwagę na możliwości zrelaksowania się. Jeżeli nie mamy opcji zmieszczenia zarówno wanny, jak i prysznica jako dwóch oddzielnych elementów, powinniśmy postawić na opcję pozwalającą na łączenie tych dwóch funkcji. W przypadku szerokich opcji przestrzennych, warto zastanowić się nad maksymalnym wydobyciem pokładów relaksu. Niektórzy decydują się na przykład na postawienie wiszącego telewizora tuż przy wannie tak, aby można było delektować się ulubionymi programami podczas kąpieli.