January 10, 2023

Jak uniknąć rozstępów w ciąży? Zadbaj o swoje ciało

Jak uniknąć rozstępów w ciąży? Zadbaj o swoje ciało

Oczekiwanie na dziecko to bez wątpienia niesamowity czas w życiu każdej kobiety. W tym okresie przyszła mama zmaga się ze zmianami, które zachodzą w jej ciele. Jedną z nich są niechciane rozstępy. Jak ich uniknąć i nie martwić się nimi  także po porodzie?

Spis treści:

  1. Rozstępy w ciąży - dlaczego się pojawiają?
  2. Sprawdzone sposoby na rozstępy w ciąży
  3. Jak uniknąć rozstępów w ciąży?

Rozstępy w ciąży - dlaczego się pojawiają?

Rozstępy w czasie ciąży mogą pojawić się zarówno na brzuchu, jak i na udach, piersiach, czy pośladkach. Skóra jest przystosowana do tego, by kurczyć się i rozciągać. W czasie ciąży dochodzi do jej nadmiernego i szybkiego rozciągania w skutek czego włókna kolagenowe nie mogą szybko się zregenerować. Wówczas pojawiają się mało estetyczne fioletowe cętki, czyli rozstępy. Z biegiem czasu stają się one bledsze i przybierają formę blizn, które pozostają z kobietą również po okresie ciąży.

Sprawdzone sposoby na rozstępy w ciąży

Wiele kobiet martwi się, czy pojawią się u nich rozstępy w ciąży. Jak ich uniknąć? To, na jakim etapie się one pojawią oraz to czy w ogóle wystąpią, jest kwestią indywidualną, która determinowana jest przez wiele czynników. Warto jednak skutecznie im przeciwdziałać. Przede wszystkim należy pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta. Istotna jest także aktywność fizyczna, o ile zdrowie i samopoczucie na to pozwala. Wpłynie to nie tylko na ogólną kondycję ciała i jego elastyczność, ale i na skórę ciężarnej. Nie bez znaczenia jest także dieta, która dostarcza masę witamin, które nie tylko pomagają w rozwoju dziecka i wpływają na zdrowie przyszłej mamy, jak i pozytywnie odbijają się na kondycji skóry.

Jak uniknąć rozstępów w ciąży?

Podczas walki o piękne ciało w ciąży, które będzie pozbawione rozstępów, warto pamiętać o kosmetykach, które to ułatwiają. Przyszłe mamy, które zastanawiają się jak uniknąć rozstępów w ciąży, z chęcią sięgają po różne kosmetyki, które we właściwy sposób nawilżają i dbają o skórę w miejscach, które są najbardziej narażone na powstawanie niechcianych defektów estetycznych. Dobrze sprawdzają się maści, olejki, kremy i naturalne kosmetyki dla kobiet w ciąży. Aby przyniosły one oczekiwany rezultat, najważniejsze jest ich regularne stosowanie. Aplikację takich kosmetyków można połączyć z delikatnym masażem, który dodatkowo pozytywnie wpłynie na skórę.