August 22, 2023

Jak wyposażyć salon kosmetyczny?

Jak wyposażyć salon kosmetyczny?

Branża beauty rozwija się szybko i prężnie. Nie ma w tym niczego dziwnego, bo kobiety coraz częściej decydują się na dbanie o swoją urodę pod okiem profesjonalistów. O czym musisz pamiętać, jeśli przygotowujesz się do otworzenia własnego salonu kosmetycznego? W co należy go wyposażyć? Poniżej znajdziesz wszystkie odpowiedzi!

Meble, które są praktyczne i atrakcyjne wizualnie

Zacznijmy od podstaw, czyli od mebli. W recepcji powinna znaleźć się lada za którą zasiądzie recepcjonistka, a także sofa albo kilka krzeseł dla klientek czekających na swoją wizytę. Nie zaszkodzi również mały stolik do kawy, na którym ułożysz słodki poczęstunek i kolorowe czasopisma. Bez foteli i leżanek dopasowanych do charakteru wykonywanych zabiegów ani rusz. Dokładnie zapoznaj się z ofertą kilku sklepów, by wybrać te, które łączą funkcjonalność, wygodę użytkowania i walory estetyczne. Blaty, mobilne szafki na kółkach, które wypełnisz akcesoriami i kosmetykami, spore lustra i toaletka – one również Ci się przydadzą. Pamiętaj o tym, by dobierać je, kierując się metrażem swojego salonu. Zachowanie odpowiedniej przestrzeni jest bardzo ważne, bo tylko wtedy personel i klienci będą dobrze czuli się w placówce.

Specjalistyczne urządzenia potrzebne do pracy

Zastanów się nad tym, jakie zabiegi będziesz wykonywać i jakie usługi zamierzasz świadczyć. Następnie zainwestuj w urządzenia i narzędzia, które są do tego potrzebne. Lampy UV do manicure hybrydowego, sprzęt do mikrodermabrazji, autoklaw, przy pomocy którego zadbasz o sterylizację używanych przedmiotów i specjalne oświetlenie to tylko niektóre przykłady. Inwestuj wyłącznie w produkty od renomowanych producentów, które cechuje wysoka jakość i z którymi dobrze będzie Ci się pracowało. Wraz z biegiem czasu, gdy gabinet będzie się rozwijał, możesz stopniowo zwiększać liczbę urządzeń i uatrakcyjniać tym samym ofertę.

Detale, które pomogą Ci budować odpowiedni wizerunek salonu

Bez wątpienia zależy Ci na tym, żeby Twój salon prezentował się jako godne zaufania miejsce, do którego każdy chce wracać. Jak osiągnąć taki efekt? Kreując odpowiedni wizerunek i przykładając wagę do nienagannej obsługi klientów. W obiekcie musi być czysto i przyjemnie. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy to obowiązek. Personel może nosić w trakcie pracy komplet medyczny w miłe dla oka wzory albo w interesującym kolorze. W szafkach nie może zabraknąć jednorazowych rękawiczek i płynów do dezynfekcji. Nastrojowa muzyka, świece i gustowne dekoracje również przypadną do gustu odwiedzającym.