May 15, 2021

Jak zadbać o siebie w ciąży?

Jak zadbać o siebie w ciąży?

Od tego, jak zadba o siebie przyszła mama, zależy nie tylko zdrowie fizyczne jej oraz dziecka, ale również zdrowie psychiczne. Burza hormonów w ciąży powoduje, że przyszłe mamy nie zawsze czują się dobrze. Okres przed porodem to czas, w którym warto zadbać o siebie i swoje potrzeby. Pomiędzy kompletowaniem wyprawki i przygotowywaniem pokoju dla maluszka, przyszła mama powinna zadbać o relaks i odpoczynek;. Jak jeszcze zadbać o siebie w ciąży?

Piękna w ciąży

Ciąża to piękny okres, związany z wyczekiwaniem przyjścia na świat upragnionego dziecka. Jednak warto pamiętać, że jest to niekiedy trudny okres dla wielu kobiet pod względem tego, jak zmienia się ciało. Dziecko rośnie, kilogramów przybywa, a kobiety nie zawsze czują się w pełni atrakcyjnie. Dlatego warto raz na jakiś czas zorganizować sobie domowy dzień SPA i zrelaksować się, a także zregenerować swoją skórę. Maseczki koreańskie, nawilżający olejek do ciała, a także długa kąpiel to coś, co pomoże przyszłej mamie poczuć się pięknie i kobieco. Dodatkowo, dzięki odpowiedniemu zadbaniu o swoją skórę, zminimalizujemy ryzyko powstania wielu rozstępów, które pojawiają się na skórze w trakcie ciąży.

Zadbaj o sen

Podstawą naszego dobrego funkcjonowania oraz samopoczucia jest odpowiednia ilość snu. Zwłaszcza w ciąży jest to szczególnie ważne. Sen pozwala nam się zregenerować, a także ma wpływ na przebieg ciąży. Jednak kobiety w ciąży mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do leżenia, która będzie dla nich komfortowa. W takim przypadku pomocne są poduszki ciążowe, które pozwalają położyć się w wygodnej pozycji i podtrzymują ciążowy brzuszek. Odciąża kręgosłup oraz nogi. Takie poduszki mogą okazać się przydatne również wtedy, kiedy dziecko już pojawi się na świecie. Pozwoli mamie ułożyć się w wygodnej pozycji do karmienia dziecka. Należy pamiętać, aby wybrać taką, która jest wykonana z wysokiej jakości materiału, który nie uczula.

Zdrowy kręgosłup

Ciążowy brzuszek jest obciążeniem dla kręgosłupa, jak również stóp. Kobiety w ciąży często skarżą się na ból pleców, a także spuchnięte, obolałe nogi. Dlatego bardzo ważne jest to, jakie obuwie noszą przyszłe mamy. Idealnie sprawdzą się lekkie sportowe buty, z delikatnie podwyższoną podeszwą. W ciepłe dni, świetnym rozwiązaniem może okazać się obuwie medyczne. Pomaga utrzymać prawidłową postawę, odciążają stopy i zapewniają amortyzację. To idealne buty dla wszystkich przyszłych mam!

Ciąża to idealny moment, aby przyszłe mamy zadbały o swoje zdrowie i samopoczucie. Bardzo ważny jest odpoczynek i odpowiednia ilość snu. Dzięki powyższym pomysłom, okres ciąży może być bardziej komfortowy.