March 22, 2021

Jak zwalczać problemy z trawieniem?

Jak zwalczać problemy z trawieniem?

Pierwszymi sygnałami, że coś jest nie tak z naszym brzuchem, są najczęściej bóle. Nie warto ich lekceważyć, ponieważ jest to dla nas cenna informacja, że pora działać. Kolka, wzdęcia czy zgaga to tylko nieliczne symptomy świadczące o problemach z trawieniem. Na szczęście istnieją specjalne preparaty oraz odpowiednia dieta, żeby temu zaradzić.

Pierwsze symptomy wskazujące problemy trawienne

Zbyt duża ilość kwasów w żołądku drażni błony śluzowe i powoduje nieznośne pieczenie, ból oraz zgagę. Takie dolegliwości możemy zauważyć u siebie najczęściej po spożyciu zbyt obfitych posiłków, paleniu papierosów oraz piciu alkoholu. Odpowiedzialne za taki stan rzeczy są złe nawyki żywieniowe i przewlekłe choroby układu pokarmowego. Leki, które najczęściej przyjmujemy, można stosować jedynie do 6 tygodni i pomagają miejscowo, na pewien okres czasu. Ponadto przy przyjmowaniu leków bez recepty, warto pamiętać o konsultacjach z lekarzem i interakcjach z innymi medykamentami. Najlepszym sposobem na pozbycie się uciążliwych objawów jest zmiana diety, odpowiednia suplementacja oraz koniecznie wizyta u lekarza i szereg specjalistycznych badań, które nam zaleci.

Naturalne suplementy w walce z bólem

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli jednak znajdziemy się w sytuacji, kiedy ból da znać o problemie, możemy sięgnąć po środki uśmierzające dolegliwości oraz poprawiające ogólny stan chorego narządu. Naturalnym, bezpiecznym rozwiązaniem są roślinne suplementy diety, które swoją moc czerpią z natury. Do takich specyfików należy koci pazur. Suplement ten pozyskuje się z rośliny rosnącej dziko na wyżynach peruwiańskiej Amazonii. Już setki lat temu Indianie korzystali z jego drogocennych właściwości leczniczych. Przeciwdziała on kłopotom z funkcjonowaniem układu trawiennego, normalizuje ciśnienie tętnicze oraz krążenie i dba o równowagę flory bakteryjnej. Jest więc chętnie stosowany w ziołolecznictwie i przy tym bardzo ceniony.

Dieta przy problemach trawiennych

Ważnym aspektem przy problemach trawiennych jest odpowiednia dieta. Osoby cierpiące na problemy z trawieniem często jedzą tłusto i nie żałują sobie słodyczy. Brak umiarkowania sprawia, że żołądek nie jest w stanie przetrawić tak ciężkich produktów i zwiększając kwasy, podrażnia śluzówkę. Dobrym sposobem będzie zmiana nawyków żywieniowych, ale bez drastycznych diet. Można jeść słodko, jeśli ktoś lubi, ale w nieco innej wersji. Niejedna cukiernia w Gdańsku oferuje słodkości w wersji fit. Oznacza to, że nie zawierają one zbędnych i szkodliwych tłuszczy oraz przetworzonych składników i cukrów. Warto spróbować, żeby przekonać się, jak lżejsza dieta pozwala odpocząć zapracowanemu żołądkowi.