June 22, 2021

Jakie akcesoria warto posiadać podczas ciąży?

Jakie akcesoria warto posiadać podczas ciąży?

Ciąża stanowi piękny czas, podczas którego na nowo poznajemy nasze ciała, oczekując na niewątpliwy cud natury. Aby zadbać o zdrowie w tym okresie, zachęcamy, by pamiętać o kilku kluczowych akcesoriach. Te z pewnością ułatwią Ci funkcjonowanie, czyniąc ciążę prostszą do przebrnięcia. Dzisiejsze rady przyjmą formę lifehacków, które sprawdzą się praktycznie zawsze nie tylko w trakcie błogosławionego stanu.

Wygodna poduszka jako nieoceniony element Twojego snu

O ile na początku ta nie będzie Ci potrzebna, wraz z biegiem ciąży i rosnącym brzuszkiem stanie się wręcz niezbędna. Poduszki ciążowe pozwalają wygodnie ułożyć się na boku bez dotkliwego dyskomfortu. Doskonale wiemy, że bóle kręgosłupa potrafią być nieznośne, a wręcz bardzo bolesne. Komfortowy materiał minimalizuje dolegliwości ciążowe. Ponadto tak jak już wspomnieliśmy, materiał jest komfortowy, więc tworzywo nie będzie sprawiało nam żadnych kłopotów. Co więcej, większość takich poduszek będzie też sprawdzać się perfekcyjnie po ciąży w trakcie karmienia piersią. Zarówno maluszek, jak i ty otrzymacie oczekiwaną pozycję. Jesteśmy przekonani, że poczujesz jedynie satysfakcję z dokonanego zakupu.

Zamiast klasycznego obuwia załóż wariant medyczny

Dobre obuwie medyczne odciąży obolałe stopy, jak również przeciążony kręgosłup. Mamy świadomość tego, że ciąża oprócz oczekiwania na poród wiąże się czasami z odczuwalnym dyskomfortem. Nie martw się wyglądem samych bucików, które kojarzone są ze stricte szpitalną stylizacją. Możesz wyglądać też dobrze i w nich. Wystarczy dobrać wygląd obuwia do naszego stylu i upodobań. Nie zauważysz już więcej żadnych odcisków lub przykrych dolegliwości. Stopa nie będzie więc uciskana, obuwie nie będzie także ograniczać Twoich ruchów. Do tego nie odnotujesz problemów z rozmiarem. Niezależnie od wielkości stopy, zaobserwujesz wariant dla siebie. Zapewniamy!

Mamy lato, a więc czas na sukienki ciążowe

Pora letnia sprzyja noszeniu pięknych i jednocześnie przewiewnych ubrań. Krótkie spodenki przeważnie uciskają uda oraz brzuszek, powodując znaczny dyskomfort. Natomiast sukienki, które mają gumkę tuż pod biustem dają swobodę brzuszkowi, czyniąc go wolnym. Nigdy nie zakładamy więc sukienek z uciskającym pasem, który zacznie nas jedynie męczyć. Stanowczo odradzamy tego typu praktyki. Nie musi to też być sukienka dedykowana konkretnie okresowi ciążowemu. Wystarczy kupić większy rozmiar zwykłego wariantu.

Niech ten czas będzie magicznym, niezapomnianym, daj sobie chwilę i napawaj się tym okresem do woli!