January 18, 2023

Jakie środki do prania wybrać?

Jakie środki do prania wybrać?

Ilość dostępnych na rynku detergentów do prania potrafi zaskoczyć. To, jakie wybierzemy, wpłynie nie tylko na to, jak będą prezentować się nasze ubrania, ale także na stan i kondycję naszej pralki. Jak przebrnąć przez te wszystkie oferty, które możemy znaleźć w sklepach? Podpowiadamy!

Proszki do prania – najpopularniejsze rozwiązanie stosowane niemal w każdym domu

Znane od wielu lat proszki do prania goszczą w niejednym domu. Są one niewątpliwie wygodnym rozwiązaniem, które jest łatwo dostępne. Podczas wyboru proszku do prania trzeba zwrócić uwagę na jego właściwości. Aby nasze tkaniny były zawsze w idealnym stanie, koniecznie trzeba dobrać go tak, aby właściwie usunął zabrudzenia pojawiające się na ubraniach w różnym natężeniu. Nie bez znaczenia jest również kolor tkanin. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje ubrania jak najdłużej zachowały swoje walory estetyczne, to musisz pamiętać o tym, by odpowiednio je segregować oraz wybrać proszek, który będzie dedykowany do czarnego, białego lub kolorowego prania. Jest to uniwersalny produkt, który można wykorzystać także do prania m.in. kanapy, dywanu, czy tapicerki.

Kapsułki do prania – czy warto z nich korzystać?

Podobnie jak w przypadku proszków do prania, kapsułki można znaleźć praktycznie w każdej drogerii. Kapsułka składa się z substancji piorącej, a także często jest wypełniona płynem do płukania. Dzięki temu bez konieczności zakupu dodatkowych produktów możemy cieszyć się praniem, które pięknie pachnie. Kapsułki do prania to wygodne rozwiązanie. W przeciwieństwie do proszku nie trzeba mocno zastanawiać się nad tym ile ich wrzucić. Umieszcza się je w bębnie pralki tuż przed włożeniem do niego prania. Jedną z wad kapsułek do prania jest to, że podczas prania w niskich temperaturach nie zawsze się one prawidłowo rozpuszczają, pozostawiając na kilku ubraniach mało estetyczne zabrudzenia, których jednak można w prosty sposób pozbyć się pod bieżącą wodą.

Płyny do prania – uniwersalne i wygodne rozwiązanie

Płyny do prania są niesamowicie komfortowym rozwiązaniem. Wlewa się je bezpośrednio do komory, która pierwotnie przeznaczona jest do proszku. Płyny do prania są również dedykowane poszczególnym tkaninom. Można spotkać te przeznaczone do ciemnych, jak i jasnych ubrań, dzięki czemu zachowują one swój nienaganny kolor. Wiele płynów do prania posiada również wygodny dozownik w zakrętce. Dzięki temu w kilka chwil dobierzesz w prosty sposób ilość detergentu tak, by był dopasowany do zabrudzeń, jakie pojawiły się na ubraniach.