August 8, 2021

Niezbędny sprzęt do otwarcia salonu kosmetycznego

Niezbędny sprzęt do otwarcia salonu kosmetycznego

Wiele osób chcąc otworzyć salon kosmetycznych, zastanawia się „jaki sprzęt muszę zakupić”. Jak się okazuje, jest to jeden z najważniejszych pytań. Sprzęt zakupiony do salonu kosmetycznego świadczy o jakości wykonywanych w nim usługach, a marna jakość może niestety odstraszyć klientów i zakończyć działalność takiego przedsiębiorstwa. W niniejszym artykule przedstawiamy trzy urządzenia, w które powinien się zaopatrzyć każdy salon kosmetyczny.

Frezarka kosmetyczna

Frezarka do paznokci jest niezbędnym urządzeniem, jeśli w salonie kosmetycznym chcemy oferować usługi manicure. Nie da się ukryć, że taki sprzęt jest must-have dla właścicieli salonów kosmetycznych. Maszyny te pozwalają również na zabiegi pedicure. Dzięki takiej maszynie zdjęcie lakieru z paznokci będzie banalnie proste i szybkie. Dobra frezarka do paznokci potrafi przyśpieszyć pracę w salonie, a także sprawić, że obsługa klientek będzie czystą przyjemnością. Profesjonalna frezarka kosmetyczna cechuje się dużą mocą oraz niezawodnością. Obecnie właściciele salonów mają dostęp do wielu modeli, które różnią się od siebie mocą, dodatkowymi opcjami, a także rozmiarem.

Podgrzewacz do wosku

Wiele salonów kosmetycznych nienarzekających na brak klientów, świadczy usługi depilacyjne za pomocą wosku. W tym celu niezbędny jest podgrzewacz do wosku, który sprawia, że depilacja jest bezbolesna i bezpieczna. Wybierając podgrzewacz do wosku do swojego salonu, trzeba zwrócić uwagę na moc, pojemność, możliwe opcje grzania, wyświetlacz oraz dostępne akcesoria do depilacji. Na rynku dostępne są podgrzewacze do wosku na wkłady z rolką, podgrzewacze stojące do wosku w puszce oraz podgrzewacze wielofunkcyjne. I to właśnie trzeci rodzaj jest szeroko wykorzystywany w salonach kosmetycznych.

Podgrzewacze wielofunkcyjne występują w dwóch wersjach. Jeden typ umożliwia jednoczesne podgrzewanie puszki 500 ml i 2-3 wkładów z rolką, natomiast drugi typ pozwala na podgrzewanie puszki z woskiem oraz 2-3 podgrzewaczy z rolką, dzięki stacji dokującej. Zakupione podgrzewacze do wosku wielofunkcyjne umożliwiają realizację kilku zabiegów depilujących na raz.

Przenośny fotel kosmetyczny

Fotele kosmetyczne są podstawowym elementem każdego salonu kosmetycznego zapewniającym komfort klientowi. Jeśli nie mamy możliwości inwestowania w tradycyjne fotele, możemy zakupić przenośny fotel kosmetyczny. Przy zakupie należy kierować się przede wszystkim jakością materiałów wykorzystanych do wyprodukowania fotela, głośnością emitowaną przez silnik elektryczny oraz stabilną konstrukcją.