May 20, 2021

Obolałe stawy po izolacji

Obolałe stawy po izolacji

Wiele badań przeprowadzonych przez ostatnich kilkanaście miesięcy jasno pokazuje, że praca zdalna oraz zamknięcie wielu lokali bardzo wpłynęło na wagę osób na całym świecie. Ze względu na ograniczone możliwości ruchowe nie byliśmy w stanie zrzucić zbędnych kilogramów, przez co nasze nogi nie prezentują się tak dobrze, jak dawniej. W jaki sposób redukować problemy z dolnymi kończynami w dzisiejszych czasach?

Odpowiednia podstawa

Pierwszym krokiem do powrotu do formy jest zadbanie o nogi. W końcu to właśnie nasze kończyny dolne utrzymują nasz ciężar. Skoro w innych miejscach zebrało się kilka kilogramów więcej, nogi z całą pewnością odczują taką zmianę. Problem może zostać odczuwalny w każdej ich części. Zauważymy obolałe oraz napuchnięte stopy, które będą automatycznie skutkować bólem w kostce oraz jej okolicach, nie wspominając o pięcie i niezwykle wrażliwym ścięgnie Achillesa. Układ mięśniowy także nie ma lekko, ponieważ łydki i mięśnie dwugłowe i czworogłowe uda służą do podtrzymywania całego organizmu. Wreszcie zarówno biodra, miednica, oraz przede wszystkim kolana często uginają się pod zbyt dużym ciężarem. W takim wypadku warto pomyśleć o odpowiednim obuwiu, takim jak buty medyczne, czy wygodne buty sportowe.

Jak uczyć się chodzić?

Pytanie może wydawać się śmieszne, aczkolwiek powrót do podstaw w kontekście mobilności kończyn dolnych może okazać się zbawienny nie tylko w kontekście ograniczenia bólu, ale także swobodnego funkcjonowania całego ciała. Dlatego też profesjonalne szkolenia podologiczne często przynoszą porażające wręcz efekty, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Warto odwiedzić nie tylko podologów, ale także masażystów, rehabilitantów, oraz fizjoterapeutów. Mają oni kwalifikacje zarówno do doraźnej pomocy, czyli masażu punktowego, jak również przekazanie wiedzy na przyszłość. Dzięki temu będziemy w stanie we własnym zakresie przeprowadzać ćwiczenia rozciągające i rozgrzewające, co z całą pewnością poprawi naszą sytuację zdrowotną.

Preparaty na poprawę układu kostnego

Oczywiście, zarówno w aptekach, jak i innych punktach sprzedaży znajdziemy wiele produktów, które mogą pomóc nam w powrocie do formy. Najczęściej stosuje się maście rozgrzewające oraz schładzające. Należy jednak pamiętać o ich zastosowaniu, ponieważ przede wszystkim służą one do poprawy układu mięśniowego. Dlatego też coraz bardziej popularnym wariantem jest używanie cbd na stawy. Dzięki takiej kuracji, efekty w dłuższym terminie czasu mogą okazać się niezwykle zadowalające.