August 18, 2021

Piękny wygląd – zabiegi, które wykonasz sama!

Piękny wygląd – zabiegi, które wykonasz sama!

Dbałość o zdrowy wygląd jest tak samo ważny jak odpowiednia dieta, czy aktywność fizyczna. O kondycję naszej skóry powinniśmy dbać każdego dnia, dostarczając jej odpowiednich witamin i minerałów od wewnątrz, ale także pielęgnować ją od zewnątrz. By tego dokonać wcale nie musimy udawać się do salonu kosmetycznego i wydawać fortunę na kosztowne zabiegi. W domowym zaciszu możemy zadbać o piękny wygląd. Jak to zrobić? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Nienagannie wyglądające dłonie

Pielęgnacja skóry na dłoniach nie jest prostym zadaniem. Każdego dnia nasze ręce narażone są na działania różnych, szkodliwych czynników zewnętrznych. Wiatr, woda, niskie oraz wysokie temperatury potrafią uszkodzić naskórek, który ciężko jest odbudować. Dlatego też bardzo ważne jest regularne dbanie o ich kondycję. Jak troszczyć się o dłonie? Po umyciu dokładnie powinniśmy je osuszyć, tak by nie powodować szybkiego ich wysuszenia. Raz na jakiś czas warto wykonywać peeling drobnoziarnisty. Podstawą jest użycie kremu lub balsamu nawilżającego. Oprócz dłoni równie ważny jest wygląd paznokci. Takie urządzenie jak frezarka kosmetyczna pozwoli na zadbanie o skórki oraz pozbycia się lakieru hybrydowego z płytki paznokcia.

Gładkie ciało pozbawione owłosienia

Jednym z podstawowych zabiegów, który powinien być dla nas szczególnie ważny jest usunięcie niechcianego owłosienia. Użycie maszynek do golenia powoduje często podrażnienia skóry i szybkie odrastanie zarostu. Takie urządzenie jak podgrzewacz do wosku to gwarancja gładkiej skóry przez co najmniej cztery tygodnie. Depilacja ciała woskiem to bardzo bezpieczna metoda. Zabieg jest naturalny i po zapoznaniu się z instrukcją obsługi podgrzewacza, bez problemu wykonamy go samodzielnie. Czy depilacja boli? Prawidłowo wykonana wcale nie musi powodować bólu! Czy należy się do niej przygotować? Zabieg wykonujemy na odrośniętych na około 3 mm włoskach. Po depilacji nie należy wystawiać skóry na słońce.

Piękna fryzura

Nie tylko nasze ciało potrzebuje pielęgnacji, również ważna jest dbałość o włosy oraz skórę głowy. I tutaj wcale nie musimy udawać się do fryzjera. Lokówka, suszarka, trymery do włosów, pomogą sprawić, by nasza fryzura zawsze dobrze się prezentowała. Ważne jest także stosowanie szamponów i odżywek, które nie zawierają konserwantów oraz chemikaliów. Dzięki temu nasze włosy będą zdrowe i lśniące. Możemy raz na jakiś czas nakładać maski, ale tu również bardzo musimy zwracać uwagę na skład.