August 27, 2021

Pielęgnacja i relaks kluczem do zdrowia

Pielęgnacja i relaks kluczem do zdrowia

Problemy ekologiczne, z którymi boryka się planeta, dają o sobie coraz wyraźniej znać i potrzeba przeciwdziałania zachodzącym w przyrodzie zmianom nie powinna być dla nikogo kwestią wątpliwą. Nie można zapominać, iż ludzie, będąc częścią świata, nie tylko na niego oddziałują, ale też doświadczają jego oddziaływania dosłownie na własnej skórze.

Skóra w czasie zmian klimatycznych

Skóra to największy organ człowieka. Przez nią nasze ciało oddycha, kontroluje swoją temperaturę, ochrania to, co wewnątrz. Zależnie od strefy klimatycznej i środowiska, w którym żyjemy, skóra chroni nas w taki, czy inny sposób przed wpływem zewnętrznych czynników. Warto zatem zadbać, by ta osłona pozostawała w jak najlepszej formie przez długie lata. Na początek dobrze zadbać o najdelikatniejsze, najczęściej wystawione na działanie coraz silniejszego promieniowania słonecznego partie, przede wszystkim twarz. Nie od dziś wiadomo, że słońce, mimo iż korzyści dla organizmu nie można mu odmówić, odbiera z naszej twarzy to, co pozwala nam utrzymać młody wygląd. Na szczęście wieki temu tajemnice pielęgnacji zgłębiły japońskie kobiety, a z posiadanej przez nie wiedzy na temat mocy naturalnych składników korzystają producenci kosmetyków z całego świata, w tym powstała w kraju wiśni marka Hada Labo.

Relaks dla zdrowia ciała

Ciągła gonitwa, brak czasu, stres. To także odbiera nam nie tylko radość i spokój, ale przede wszystkim siły, a co za tym idzie, także zdrowie. Bardzo ważne jest, by w swojej codziennej rutynie nie zapominać o chwili zatrzymania i zwolnienia tempa. Oczywiście, kilka minut odpoczynku nie sprawi, że wrócimy do akcji z w pełni naładowanymi akumulatorami. W tym celu warto zaplanować sobie specjalną kurację odstresowującą, na przykład zażywając relaksującej kąpieli czy odwiedzając saunie. Wprowadzając do życia taki rytuał, można przekonać się, że z tak prostym akcesorium, jak olejek do kąpieli czy ręcznik do sauny możemy poczuć pełne odprężenie i szczęście.

Działaj nie tylko z zewnątrz

Nie można oczywiście zapominać o trosce o nasze wnętrze. Żadna skóra nie będzie wyglądała na zdrową i wypoczętą, jeśli nie zapewnimy jej odpowiedniej dawki wartościowych składników. Tak jak zdecydowanymi specjalistkami od pielęgnacji ciała są Japonki, tak niekwestionowane pierwsze miejsce w dziedzinie medycyny naturalnej należy się chińskim lekarzom. Ich receptury, zawarta w nich wiedza i doświadczenie posłużyły za podstawę dla wielu suplementów, kosmetyków i akcesoriów, takich jak produkty Tiens, wśród których odnajdziemy zarówno środki lecznicze, jak i specjalistyczną literaturę.