April 20, 2021

Podaruj bliskim zdrowie w prezencie!

Podaruj bliskim zdrowie w prezencie!

Gdy przychodzi moment obdarowania bliskich prezentami, wiele osób ma problem z wyborem podarunku. Niektórzy wydaje się, mają już wszystko. Co podarować takiej osobie? Ostatnio bardzo popularne jest kupowanie na prezent produktów ekologicznych i żywnościowych, które mają właściwości prozdrowotne.

Dla kogo prezenty poprawiające zdrowie?

O zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać w każdym wieku, więc produkty ekologiczne będą odpowiednim prezentem dla bliskich niezależnie od tego, ile mają lat. Produkty bio cieszą się niesłabnącą popularnością, ze względu na ich pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. Dla osób, które szukają prezentów, może to być świetny pomysł na miłe zaskoczenie dla bliskich i znajomych. W sieci znajdziemy wiele pomysłów na tego typu produkty, ładnie zapakowane, a często również personalizowane.

Coś na osłodę

Hitem ostatnich lat są miodki prezentowe. Specjalne drewniane pudełeczka, zawierają w sobie zestawy miodów z polskiej pasieki. Ekologiczne, bez dodatków i sztucznych barwników miody to pomysł na wyjątkowy prezent dla każdego. Pudełko miodów można podarować na takie okazje jak np. ślub, urodziny, komunia czy imieniny. Każdy słoiczek zawiera w sobie inny produkt, dzięki czemu już samo odkrywanie smaków będzie niezwykłą przygodą. Pięknie zapakowane na prezent miody można wykorzystać do wypieków, spożywania z chlebem, owocami czy jako dodatek do kaw i herbat. Miód ma silne właściwości lecznicze takie jak: leczenie wrzodów żołądka, biegunek, obniżenie ciśnienia krwi, powstrzymywanie miażdżycy, a także wspomaganie organizmu w walce z przeziębieniem.

Prozdrowotny napój

Nietuzinkowym pomysłem na prezent dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi będzie kombucha ekologiczna. Ten niezwykły napój powstaje w wyniku procesu fermentacji i zawiera wiele kwasów organicznych, witamin, białek, tłuszczy, polifenoli i składników mineralnych. Kombucha cieszy się uznaniem, ponieważ ma silne właściwości odtruwające organizm. Ponadto wiąże toksyny i wydala je z organizmu. Szczególnie polecana dla osób skarżących się na problemy z prawidłowym działaniem flory jelitowej, a także chcących poprawić odporność organizmu i ogólny jego stan. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o tego typu napojach, a lubi ekologiczne produkty prozdrowotne, na pewno ucieszy się z takiego prezentu i posłuży mu on w walce z przykrymi dolegliwościami każdego dnia. Napoje posiadają różne smaki, dlatego łatwo wybrać odpowiedni produkt ze względu na osobiste preferencje obdarowywanej osoby.