July 14, 2022

Pomysły na aktywny weekend

Pomysły na aktywny weekend

Lato to doskonała okazja, aby spędzać czas w sposób aktywny. Piękna pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Nie masz pomysłu na aktywny weekend? Sprawdź nasze pomysły i zainspiruj się!

Wycieczka rowerowa

Jazdę na rowerze uwielbiają dzieci i dorośli. Wycieczka rowerowa to idealny pomysł na spędzenie weekendu w sposób aktywny - samodzielnie, z rodziną lub przyjaciółmi. To także idealna okazja, aby poprzebywać blisko natury. Do wycieczki rowerowej warto się jednak odpowiednio przygotować. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić stan techniczny naszego roweru. Upewnić się, że dobrze działają hamulce oraz przerzutki. Nie zapominajmy o kasku! Jeśli zabieramy ze sobą dzieci, to zastanówmy się, czy trasa, którą wybraliśmy jest dla nich odpowiednia. Dla najmłodszych doskonale sprawdzają się przyczepki rowerowe. Warszawa to miasto, w którym z powodzeniem znajdziemy wypożyczalnie przyczepek rowerowych i wybierzemy taką, która jest dostosowana do naszych potrzeb. W przyczepce dziecko może wygodnie usiąść, bawić się, a nawet zdrzemnąć. To świetny pomysł, jeśli planujemy długą wycieczkę rowerową.

Gra w golfa

W golfa może zagrać każdy, niezależnie od wieku i umiejętności. To doskonały pomysł na aktywność fizyczną, gdy na zewnątrz jest ładna pogoda. Pole golfowe to wyjątkowe, pełne zieleni miejsce z pięknymi widokami. Dlatego podczas gry w golfa łączymy przyjemne z pożytecznym - aktywność fizyczną z ruchem na świeżym powietrzu, w pięknym miejscu. Gdzie znajdują się najlepsze pola golfowe w Polsce? Jedno z najpopularniejszych znajduje się w Gdańsku. Sand Valley znajduje się na liście najlepszych pól w Europie. Zdecydowanie warto je odwiedzić! Na początek przygody z golfem możemy także poszukać pól w naszej okolicy. Z pewnością znajdziemy takie, które przypadną nam do gustu!

Na szlaku

Piękna pogoda to doskonała okazja, aby wybrać się w góry. Wędrówki po górskich szlakach to idealny sposób na aktywność fizyczną, a jednocześnie możliwość obcowania z przyrodą. To także propozycja zarówno dla dorosłych, jak i rodzin z dziećmi. W Polsce wybór malowniczych szlaków jest ogromny. Coś dla siebie znajdą zarówno początkujący, jaki osoby doświadczone w chodzeniu po górach. Jak przygotować się do wyjścia w góry? Wystarczą wygodne buty, z twardszą podeszwą, sportowe ubrania z oddychającego materiału, a także plecak, do którego spakujemy wodę i przekąski. Możemy zabrać ze sobą również aparat, aby uchwycić na zdjęciu piękne widoki. Pamiętajmy, aby zawsze przed wyjściem w góry sprawdzić pogodę. Jeśli prognozy pogody przewidują burzę - lepiej zostać w domu.