September 20, 2021

Powrót na uczelnię w wielkim stylu!

Powrót na uczelnię w wielkim stylu!

Za nami już wakacje, za niedługo studenci wrócą na uczelnię. Po tak gorącym lecie warto szczególnie zadbać o pielęgnację naszej skóry, która może być wysuszona i nieodżywiona. Przed nami również jesień, nadejdą zimne i deszczowe dni, dlatego o naszą cerę należy zadbać kompleksowo i z odpowiednią starannością. Od czego zacząć? Na co zwrócić szczególną uwagę? O tym przeczytasz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Piękna skóra? Zacznij od depilacji

Jednym z podstawowych zabiegów, który możemy samodzielnie wykonać jest depilacja woskiem w domu. Wydawać, by się mogło, że pozbycie się włosków z ciała to prosta sprawa. Jednak wiele kobiet zmaga się z ciężkim i szybko odrastającym zarostem, dlatego należy wybrać najlepszą z możliwych opcji. Depilacja rozgrzanym woskiem to jedna z bardziej bezpiecznych oraz naturalnych opcji. Zabieg jest szybki do wykonania i nie wymaga specjalistycznej wiedzy oraz dużego doświadczenia, wystarczy nam podgrzewacz do wosku, by pozbyć się zarostu. Skóra zaraz po zabiegu może być lekko podrażniona i zaczerwieniona, jednak po maksymalnie trzech dniach powinna wrócić do normy.

Zadbane dłonie – to takie proste!

Kolejną ważną rzeczą, o której często zapominamy jest pielęgnacja dłoni. Jesienią oraz zimą narażone są one na działanie czynników atmosferycznych, dlatego o ich kondycję należy dbać każdego dnia. Skora szybko się wysusza i naprawienie wyrządzonych szkód, może trwać naprawdę bardzo długo. Oprócz tego po dłoniach najszybciej widać upływające lata, więc warto stosować mocno nawilżające kremy. Równie ważne jak wygląd samych dłoni, jest wygląd naszych paznokci. Warto zainwestować w takie urządzenia jak zestaw do manicure i pedicure oraz frezarka kosmetyczna i samodzielnie dbać o ich piękny wygląd.

Zabłyśnij nową fryzurą!

Tak samo, jak dbałość o wygląd naszego ciała, ważna jest również fryzura. Odpowiednio ułożone i podcięte włosy potrafią odmłodzić oraz dodać elegancji i szyku. Warto zadbać, by nasze włosy były w dobrej kondycji, stosując maski nawilżające oraz odżywki. W domu warto posiadać trymery do włosów oraz nożyczki. Podcinać końcówki możemy samodzielnie, dzięki temu oszczędzimy czas oraz pieniądze, które zostawilibyśmy u fryzjera.

Pielęgnacja naszego ciała wcale nie jest trudnych i kosztownym zajęciem, wystarczy starannie dobrać kosmetyki oraz akcesoria i regularnie wykonywać pielęgnację. Utrzymanie zdrowych włosów wymaga stałej pielęgnacji, dlatego warto posiadać w domowej kosmetyczce odpowiednie kosmetyki i akcesoria.