September 29, 2023

Pracujesz w branży medycznej? Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort!

Pracujesz w branży medycznej? Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort!

Praca medyka wiąże się z dużym stresem oraz odpowiedzialnością. Od lekarek, pielęgniarek i położnych wymaga się pełnej gotowości oraz szybkości działania. W takich warunkach dbanie o własny komfort psychiczny i fizyczny jest szczególnie ważne. Warto zadbać przede wszystkim o wygodny strój, który umożliwi działanie na pełnych obrotach i zapewni odpowiednią prezencję. Jaka odzież medyczna sprawdza się najlepiej w każdych warunkach? Sprawdziliśmy!

Komplet medyczny scrubs – wygoda to ich drugie imię

Jeszcze kilkanaście lat temu pracownicy branży medycznej nie mogli pozwolić sobie na samodzielny wybór stroju roboczego. Długie, nieprzepuszczalne fartuchy i niewygodne spodnie królowały zarówno na oddziałach szpitalnych, jak i w ośrodkach zdrowia. Obecnie pracownicy tej branży stawiają przede wszystkim na wygodę i odpowiednią termoregulację. Zarówno panie, jak i panowie najchętniej sięgają po scrubsy, czyli luźną odzież medyczną.

Pierwowzorem były stroje szyte w USA z myślą o chirurgach. Obecnie niemal każda pielęgniarka, lekarka czy położna ma w swojej szafie przynajmniej jeden komplet medyczny tego typu. Odzież określana jako scrubs zapewnia pełen komfort niezależnie od tego, jakie wyzwania na Ciebie czekają.

Dzianinowy komplet medyczny – postaw na innowacyjne rozwiązania!

Odzież medyczna może być uszyta z dzianiny lub tkaniny. Pierwszy z tych splotów charakteryzuje się luźniejszymi wiązaniami nici i nieco większymi „oczkami”. Strój uszyty z dzianiny umożliwia więc lepszą wentylację ciała oraz łatwo się rozciąga. Cechy te są szczególnie pożądane w branży medycznej, gdzie stres i praca fizyczna mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

Twój strój roboczy powinien także umożliwiać pełną swobodę ruchów. Wybierając komplet medyczny z dzianiny, zyskujesz pewność, że noszona odzież nie zatrzyma Cię w pół kroku. Ten rodzaj splotu bez problemu rozciąga się w każdą stronę, a następnie równie łatwo wraca do swojej pierwotnej formy. Dzianinowy strój medyczny posłuży Ci więc przez wiele lat i niezliczoną ilość dyżurów.

Komplet medyczny – Twój klucz do sukcesu

W zawodach związanych z branżą medyczną prezencja jest niezwykle istotna. Profesjonalny wygląd ułatwia pozyskanie zaufania pacjentów, a tym samym umożliwia lepszą współpracę. Dobrze dopasowany strój pozwala na ukrycie drobnych mankamentów figury i wyeksponowanie atutów.

Chcesz czuć się kobieco i swobodnie, a zarazem wyglądać jak profesjonalistka? Nie idź na kompromisy – postaw na dopasowany do Twoich potrzeb komplet medyczny! Zafunduj sobie komfort już teraz!