April 2, 2021

Ślubne inspiracje – jak zorganizować wesele marzeń?

Ślubne inspiracje – jak zorganizować wesele marzeń?

Ślub wraz z weselem to jedna z najpiękniejszych uroczystości, którą Państwo Młodzi zapamiętają do końca życia. Nic więc dziwnego, że przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwają zazwyczaj wiele miesięcy. Przyszli małżonkowie starają się zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół, który sprawi, że ten dzień będzie spełnieniem ich najskrytszych marzeń. Jak zatem zorganizować wesele?

Zaproszenia ślubne

Zaproszenia na ślub to bardzo ważny aspekt i jeden z pierwszych kroków podczas planowania tego wyjątkowego dnia. Rozdanie zaproszeń to również idealna okazja, aby odwiedzić wszystkich gości jeszcze przed ślubem, co sprawi, że z pewnością poczują się mile zaproszeni na to wydarzenie. Jest to również pierwsza rzecz, z którą mają styczność goście, dlatego warto zadbać o to, aby znalazły się tam wszystkie niezbędne informacje, między innymi odnośnie miejsca brania ślubu oraz godziny. Powinny one stylem pasować do pary młodej oraz motywu i koloru przewodniego wesela. Na przykład ekologiczne zaproszenia ślubne sprawdzą się idealnie w przypadku wesela w plenerze. Wykonane z szarego papieru, z elementami kwiatowymi wprowadzą gości w klimat, jaki będzie panował na weselu na zewnątrz.

Na weselnym stole

Podczas planowania wesela, warto skrupulatnie zaplanować, jakie menu pojawi się na stołach gości. Zazwyczaj na weselach można spotkać klasyczną kuchnie polską, ale nie oznacza to, że taki jest wymóg. Wszystko zależy od oferty, którą proponują właściciele sali weselnych. Kolejnym aspektem jest alkohol na wesele. Oczywiście, nie od dziś wiadomo, że wódka jest alkoholem najchętniej wypijanym na tego typu uroczystościach. Warto zapewnić gościom również nieco lżejsze alkohole, jak wino, a nawet piwo.

Wystrój sali weselnej

Podczas organizacji wesela, warto zastanowić się i przedyskutować z właścicielami sali, jaki wystrój wnętrza chcielibyśmy mieć podczas uroczystości. Dekoracje sali zaczynają się na kwiatach, a kończą na serwetkach, które znajdziemy na stołach. Przede wszystkim warto zadbać o to, aby wszystko utrzymać w jednym stylu i podobnej kolorystyce. Dzięki temu cały wystrój będzie prezentował się spójnie. Coraz bardziej popularne stają się drogowskazy ślubne, które wskażą gościom drogę do drink baru, czy łazienki. Mogą się na nich znaleźć również imiona pary młodej i stać się idealnym tłem do zdjęć.

Obrączki ślubne

Podczas organizacji ślubu i wesela, małżonkowie stają przed wyborem obrączek. Są symbolem miłości, którą darzy się para młoda. Powinny być nie tylko piękne, ale również dobrze dopasowane i wygodne. Warto zadbać również o pudełko na obrączki, w którym będą się one znajdować, zanim nastąpi moment ich założenia. Z dbałości o szczegóły, warto wybrać takie, które będzie pasować do klimatu wesela. Na przykład drewniane pudełka na obrączki idealnie sprawdzą się podczas wesela w stylu rustykalnym. Takie pudełko to również świetna pamiątka, którą można zachować na lata.

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Warto odpowiednio wcześniej zająć się przygotowaniami, aby obyło się bez zbędnego stresu.