November 17, 2021

Urlop w komfortowych warunkach

Urlop w komfortowych warunkach

Każdy z nas w środku pracowitego tygodnia marzy o chociaż kilku godzinach odpoczynku. Taki reset wcale nie musi się odbywać w ciepłych krajach, na oddalonych o kilka tysięcy kilometrów piaszczystych plażach Morza Śródziemnego. Wystarczy udać się do luksusowego ośrodka, w którym możemy wybierać sobie dostępne w wielu konfiguracjach zabiegi pielęgnacyjne.

Oczyszczenie organizmu

Niezależnie od naszego samopoczucia, każdemu przydałaby się chociaż jedna sesja odprężająca w luksusowym spa. Wcale nie muszą być to najbardziej wysublimowane zabiegi. Badania dowodzą, że regularne korzystanie z sauny bardzo dobrze działa na nasz układ krążenia, a także na sprawy związane z odpornością. Nie można również zapominać o układzie oddechowym. W tym znacząco pomogą olejki do sauny, dostępne w wielu zapachach wedle indywidualnych preferencji. Ciepło panujące w łaźni pozwala na rozszerzenie się wszystkich komórek w organizmie oraz wydalenie dużej części szkodliwych dla naszego organizmu toksyn. Substancje zawarte w olejkach docierają także do naszych płuc, dzięki czemu także tam jesteśmy w stanie bez problemu doświadczyć ulgi.

Kontakt z wodą

Znajdziemy wśród naszych znajomych osoby, które nie przepadają za basenami. Kontakt z wodą w spa stanowi zupełnie inną sytuację, niż pływanie od ściany do ściany na dwudziestu pięciu metrach przez bitą godzinę. Spędzenie kwadransa w bulgoczącej gorącej wodzie w jacuzzi stanowi idealną receptę na spięte mięśnie oraz zszargane nerwy. Wiele ośrodków oferuje również możliwość skorzystania z zewnętrznych basenów. Szczególnie w zimowych miesiącach taka opcja jest warta przemyślenia - wyjątkowe doświadczenia ze względu na różnice temperatury pomiędzy wodą, a powietrzem z pewnością zostaną na długo. Kwestie zdrowotne? Kilkanaście minut na takim powietrzu świetnie działa na układ krwionośny oraz poprawia krążenie.

W gabinetach lekarskich

Nie można również zapominać o cudotwórcach, którzy przeprowadzają zabiegi na całym ciele. Możemy skorzystać z szeregu różnych propozycji dostępnych w ofercie. Osoby bardzo dbające o swoją cerę z pewnością wybiorą się na terapie składające się z położenia specjalnych preparatów na twarz, dzięki czemu zachowają jędrną skórę na czole i pod oczami na dłużej. Wszyscy mający problemy z plecami udadzą się z pewnością do gabinetów masażystów. Tam możemy wybrać z wielu różnych możliwości. Najczęściej kojarzące się z bólem i późniejszą ulgą masaże terapeutyczne warto zastąpić relaksacyjnymi zabiegami rodem z Dalekiego Wschodu, przy akompaniamencie intensywnych zapachów oraz spokojnej muzyki.