March 2, 2021

Wesele marzeń - inspiracje i porady

Wesele marzeń - inspiracje i porady

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, które jest bardzo ważnym momentem dla pary młodej oraz gości. Uroczystość ta zazwyczaj kończy się weselem, podczas którego świętuje się zawarcie związku małżeńskiego. Przyszli małżonkowie rozpoczynają organizację wesela kilka miesięcy wcześniej, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Sprawdź inspiracje i porady, dzięki którym zaplanujesz wesele marzeń!

Przede wszystkim zaproszenia ślubne

Jedną z pierwszych kwestii, które pojawiają się podczas organizacji wesela jest wręczenie zaproszeń. Powinny się w nich znaleźć wszystkie potrzebne informacje, takie jak data oraz miejsce ślubu i wesela. To pierwszy element, z którym będą mieli styczność goście, dlatego poprzez zaproszenia warto uchylić rąbka tajemnicy, w jakim klimacie będzie zorganizowane wesele i uroczystość zaślubin. Powinny pasować do kolorystyki i motywu przewodniego uroczystości. Na przykład ekologiczne zaproszenia ślubne, wykonane z naturalnego papieru idealnie sprawdzą się podczas wesela w plenerze. Natomiast różowe, eleganckie zaproszenia zdradzą, jakiego wystroju sali powinni spodziewać się goście.

Weselny wystrój

Niezależnie od tego, czy wesele będzie odbywać się w plenerze, czy w sali, warto zadbać o odpowiedni wystrój. Nada to niesamowitego klimatu i sprawi, że ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Odpowiednie dekoracje będą również idealnym tłem do sesji zdjęciowej. Na wesele w plenerze idealnie sprawdzą się drogowskazy ślubne, które poza efektem wizualnym, będą odgrywać również praktyczną funkcję i wskazywać gościom drogę do baru czy toalety. Takie rozwiązanie sprawi, że wszystko w tym dniu będzie dopięte na ostatni guzik!

Zadbajcie o każdy szczegół

Idealnie zaplanowane wesele to przede wszystkim zadbanie o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Odpowiednie kwiaty, czy wygląd stołów sprawią, że ten dzień będzie wyjątkowy i niezapomniany. Dużą popularnością cieszą się drewniane pudełka na obrączki. Świetnie się prezentują i z pewnością zrobią pozytywne wrażenie na gościach. Dodatkowo będą prezentować się perfekcyjnie na fotografiach. Będą stanowić również niesamowitą pamiątkę po tej wyjątkowej uroczystości.

Weselne menu

Podczas organizacji wesela, warto starannie dobrać menu. Jedzenie to jedna z najważniejszych kwestii, na którą zwracają uwagę goście weselni. Zazwyczaj sale weselne posiadają kilka wariantów menu, a wybór należy do pary młodej. Dodatkowo, kolejna ważna kwestia, to alkohol na wesele. Warto wziąć pod uwagę, aby goście mieli wybór. Oprócz wódki, można zastanowić się nad winem lub wynająć barmana, który zajmie się przygotowywaniem przeróżnych drinków.

Organizacja wesela marzeń to nie lada wyzwanie. Wielu przyszłych małżonków rozpoczyna organizację wiele miesięcy wcześniej, aby móc dopracować każdy, najmniejszy szczegół!