February 8, 2021

Wesele marzeń w plenerze - jak zorganizować?

Wesele marzeń w plenerze - jak zorganizować?

Ślub to wyjątkowa uroczystość, która zostaje w pamięci pary młodej na całe życie. Wymaga jednak dokładnej organizacji na długo przed tym wspaniałym dniem. Bowiem powinien być wyjątkowy i niezapomniany, a odpowiednia organizacja sprawi, że obędzie się bez zbędnego stresu i niepotrzebnych wpadek. Wiele par, biorących ślub w okresie letnim decyduje się na zorganizowanie uroczystości na powietrzu. Jak zatem przygotować się na wesele w plenerze?

Zaproszenia dla gości

Jedną z pierwszych kwestii, którą powinni zająć się przyszli małżonkowie są zaproszenia na ślub. To pierwsza rzecz, z którą mają styczność goście zaproszeni na tę uroczystość. Dlatego zaproszenia powinny zawierać wszystkie istotne informacje dotyczące daty i miejsca zaślubin, ale również wskazówki odnośnie weselnego prezentu i poprawin. Dodatkowo powinny odzwierciedlać styl, w jakim będzie zorganizowane wesele oraz nawiązywać do pary młodej - ich charakteru i hobby. Jeśli ślub odbywać się będzie w plenerze, w okresie letnim idealnie sprawdzą się ekologiczne zaproszenia ślubne, wykonane z szarego papieru oraz naturalnych tkanin. Taki minimalistyczny styl doskonale podkreśli charakter uroczystości.

Drogowskazy ślubne

Wesele na powietrzu, podobnie jak na sali wymaga odpowiednich dekoracji. Świetnym pomysłem mogą okazać się drogowskazy ślubne, które można powiesić na drzewach. Taki drogowskaz z dowolnym napisem, poza funkcją ozdoby, to idealne tło do sesji zdjęciowych, mających miejsce podczas wesela. Dodatkowo pomogą gościom odnaleźć się w przestrzeni, gdzie zorganizowane jest wesele i trafić do baru czy miejsce przeznaczone do tańczenia. Takie detale wniosą niesamowity klimat w miejsce wesela i z pewnością zachwycą wszystkich gości. To doskonała dekoracja, która urozmaici wystrój!

Alkohol na wesele

Kolejnym ważnym elementem podczas organizacji wesela jest alkohol na wesele. Oprócz wódki i wina, które zazwyczaj występują na tego typu uroczystościach, coraz większą popularnością cieszą się domowej roboty nalewki. Kolejnym ciekawym pomysłem, który idealnie sprawdzi się podczas wesela w plenerze są vany, czyli specjalnie drink bary, które znajdują się w małych samochodach. Są specjalnie zaprojektowane, aby przyciągać gości swoim wyglądem i idealnie wpasowują się w weselny wystrój miejsca. Mogą się okazać również perfekcyjnym tłem do pamiątkowych zdjęć!

Pudełko na obrączki

Ważnym elementem podczas ceremonii ślubnej jest podanie obrączek. Warto zastanowić się nad pudełkiem, w którym będą się one znajdować. Specjalnie zaprojektowane pudełko będzie uwydatniać piękno obrączek i idealnie prezentować się na zdjęciach. Aby podtrzymać klimat wesela w plenerze, któremu zazwyczaj towarzyszą dodatki wykonane z drewna, świetnie sprawdzą się drewniane pudełka na obrączki. Zazwyczaj państwo młodzi decydują się na osobisty napis na szkatułce, która może stać się niesamowitą pamiątką po tym ważnym dniu.

Organizacja wesela marzeń to nie lada wyzwanie. Jeśli odbywać się będzie w plenerze, warto dobrać dekoracje wykonane między innymi z drewna, które idealnie wpasują się w klimat i sprawią, że miejsce wesela będzie wyglądać romantycznie i wyjątkowo.