April 30, 2023

Zaburzenia czucia i uporczywy ból – jak sobie z nim radzić?

Zaburzenia czucia i uporczywy ból – jak sobie z nim radzić?

Fizjoterapia może być stosowana w leczeniu różnych schorzeń, tj. urazy sportowe, choroby neurologiczne, układu mięśniowo-szkieletowego, problemy z równowagą i koordynacją ruchową oraz zaburzenia oddechowe, jak również stosowana w poprawie postawy ciała. Co zrobić w przypadku pojawiających się zaburzeń i gdzie szukać pomocy? Odpowiadamy!

Na czym polega fizjoterapia kręgosłupa – Wrocław

Ból kręgosłupa, głowy, czy drętwienie kończyn mogą zwiastować problemy z kręgosłupem. Fizjoterapia jest zalecana w przypadku problemów zdrowotnych, np. bóle mięśniowo-szkieletowe, problemy z postawą, kontuzje sportowe, choroby układu nerwowego, zaburzenia funkcjonowania stawów czy pooperacyjna rehabilitacja. Często fizjoterapia kręgosłupa (Wrocław) jest również stosowana w celu zapobiegania urazom i dolegliwościom związanym z przeciążeniem, dlatego warto rozważyć jej zastosowanie w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia lub wykonywania prac wymagających dużego wysiłku fizycznego. Poszczególne wizyty zalecane są zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Warto udać się na konsultację, aby zawczasu wyeliminować powstały problem.

Czym jest integracja sensoryczna?

Zaburzenia integracji sensorycznej mogą wpływać na szereg funkcji, w tym na procesy poznawcze, emocjonalne i behawioralne, a także na funkcjonowanie społeczne i edukacyjne. Osoby z zaburzeniami integracji sensorycznej mogą mieć trudności w koordynacji ruchowej, trudności w koncentracji, nadwrażliwość lub nieczułość na bodźce z zewnątrz, trudności ze zrozumieniem informacji przestrzennych, problemy z językiem i mową, a także trudności z zachowaniem i regulacją emocji. Terapia integracji sensorycznej jest jednym ze sposobów leczenia zaburzeń integracji sensorycznej i opiera się na podawaniu kontrolowanych bodźców sensorycznych, aby pobudzić i zregulować układ nerwowy. Prowadzona przez specjalistów, stosujących różne techniki, często z wykorzystaniem narzędzi oraz zabawek sensorycznych.

Jak wygląda diagnoza integracji sensorycznej – Kraków

Zanim wdrożona zostanie terapia, niezbędna będzie diagnoza integracji sensorycznej (Kraków). Ta obejmuje zarówno wywiad kliniczny i obserwację, jak i wykonanie odpowiednich testów sensorycznych i motorycznych. Warto nadmienić, że dalsza terapia po postawieniu diagnozy obejmuje zajęcia indywidualne oraz grupowe. Wdrożenie właściwych działań przez specjalistów może znacząco wpłynąć na dalszy rozwój oraz polepszyć jakość życia.